10 راه کاهش چین وچروک صورت

ممکنه شمام دور و برتون آدمایی رو دیده باشین که با وجود سن بالا، بازم پوستی صاف و شفاف دارن و چین و چروک های صورتشون آنقدرها هم به چشم نمیاد. مطلب زیر رو بخونین تا اول دلیل به وجود اومدن این خطوط نازیبا رو دریابید و بعد هم راهکارهایی واسه مقابله با اونا بیاموزید.

 

با افزایش سن، معمولا پوست کلاژن و الاستین کمتری می سازه و به دنبال اون، صورت کمی لاغرتر می شه و همین لاغری باعث می شه لایه های ریزی روی پوست به وجود بیاد.

 

رعایت پیشنهادای زیر به تعویق و کاهش روند تشکیل چروکای چهره کمک می کنه.

 

1- سیگار نکشید.

سیگار کشیدن باعث آسیب رشته های کلاژن و الاستین می شه که به پوست توانایی برگشت و کشیدگی میدن.

پس اگه می خواین چین و چروکا دیرتر سراغتون بیان، سیگار رو کنار بذارین.

 

 

 

2- عینک آفتابی بزنین.

همیشه در محیط خارج از خونه عینک آفتابی بزنین، چون که از پوست شما در برابر نور آفتاب مراقبت کرده و به کاهش چروکای پوستی کمک می کنه. بهتره پوستتون از ساعت 10 صبح تا 4 بعدظهر در برابر آفتاب مراقبت شه.

زدن عینک آفتابی رو به یه عادت تبدیل کنین و حتما از کرم ضدآفتابی با SPF 30 به بالا استفاده کنین، حتی در روزای ابری و فصل زمستون.

 

3- خوب بخوابین.

اگه به اندازه کافی استراحت نکنین، بدنتون هورمون کورتیزول (هورمون استرس) رو زیادتر از اندازه ترشح می کنه، هورمونی که باعث مرگ زودرس خیلی از سلولای پوست می شه.

برعکس، اگه به اندازه کافی استراحت کنین، بدنتون بیشتر هورمون رشد ترشح می کنه که به بافتای پوست کمک می کنه کلفت تر شن و خاصیت کشسانی شون حفظ شه، در نتیجه پوست دیرتر چروک می شه.

 

 

 

4- ماهی بخورین.

ماهی 

منبع : tebyan.net

Written by

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *