بوی بد دهن یکی از آزار دهنده ترین اختلالاتیه که می تونه موجب ناراحتی دور وبریا تون شه و حتی می تونه دلیل کاهش و یا ضعیف کردن روابط اجتماعی شما شه. به خاطر همین لازمه تا تمهیداتی رو واسه درمان این آسیب در نظر گرفت که در ادامه به اونا می پردازیم.

بعضی مواد غذایی و نوشیدنیا موجب تشکیل بوی بد دهن و نفس بدبو می شن که از اون جمله میشه به پیاز، سیر، گوشت، قهوه، الکل، و نوشیدنیای گازدار اشاره کرد. بوی بد دهن بیشتر به واسطه ترکیبات گوگردی فرار و در زمان گوارش اونا شکل میگیره.

دنبال نکردن یه روال مناسب بهداشت دهن و دندون هم می تونه به ایجاد مشکل بوی بد دهن منجر شه. با این وجود، روشای طبیعی بسیاری واسه بهبود بوی دهن و خوشبو کردن نفس وجود دارن که در ادامه به بعضی از اونا می پردازیم.

10 راه حل اساسی واسه نابود کردن بوی بد دهن | بوی بد دهن و رفع بوی بد دهن

نوشیدن آب بیشتر

هممون میدونیم که نوشیدن آب واسه سلامت بدن آدم خوبه. آب، بدن رو هیدارته نگه می داره و فواید اون از تقویت سلامت مغز تا بهبود حالت کشسانی پوست رو شامل می شه. هم اینکه، آب به عنوان یه خوشبو کننده نفس طبیعی کارایی داره. نوشیدن آب به پاکسازی باکتریای تولیدکننده بوی بد که در دهن خشک فعالیت بیشتری دارن، کمک می کنه. نوشیدن آب به اندازه کافی در روز به پاکسازی باقیمونده مواد غذایی از روی زبون و دندانا هم کمک می کنه و در نتیجه در کاهش تولید بوی بد اثر میذاره.

.

منبع :

Written by

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *