در این سری از مقالات ، می خوایم تا به آموزش زبون بدن بپردازیم. با همراه باشین:

کشیدن یقه

انگار وقتی فرد فریبکار احساس می کنه شما فکر می کنین داره دروغ میگه، دروغش باعث تراوش چند قطره عرق در گردن اون می شه.

هم اینکه وقتی شخصی عصبانی یا ناامید است ممکنه این حرکت رو بکنه، اگه در ارتباطی مشاهده کردین که مخاطب شما این حرکت رو انجام میده با سوالاتی مثل امکان داره دوباره سوالتان رو تکرار کنین؟ و مانند اون مچش رو بگیرین.

عصبانی

خاروندن گردن

این حرکت، اشاره ایه به دودلی یا خاطر جمع نبودن و از ویژگیای فردیه که میگه: «مطمئن نیستم که موافق باشم». خیلی مهمه که وقتی فردی چیزی مثل این میگه: «میفهمم چه احساسی دارین»، زبون کلامی اون با زبون بدنش در تضاده.

مالش چشم

این اشاره، اقدام مغز واسه جلوگیری از دیدن فریب، دودلی یا دروغه. در این حرکت فرد واسه دوری از دیدن چهره فردی که دروغ میگه. چشمانش رو می مالد و یا این که به طرف دیگه نگاه می کنه، که در مردها نگاه به سمت بالا و زنان نگاه به سمت پایین است.

لمس کردن بینی

در اصل اشاره لمس بینی، نوع پیشرفته و پنهونی حفظ دهن است. امکان داره شامل چند مالش آروم در زیر بینی و یا لمسی تقریبا سریع و نامحسوس باشه.

بعضی از زنان این اشاره رو با ضربه ای کوچیک با احتیاط انجام میدن تا از خراب شدن آرایش خود جلوگیری کنن. در توضیح اصل اشاره لمس بینی، میشه گفت که وقتی افکار منفی به مغز حمله می یارن، ذهن نیمه خودآگاه به دست فرمون میده تا دهن رو بپوشونه، اما در آخرین لحظه واسه رو نشدن این حرکت، دست از صورت عقب رفته و موجب لمس سریع بینی می شه.

افکار منفی

حفاظ دهن

  • اگه شخصی در حال حرف زدن از این اشاره استفاده کنه، نشون دروغ گویی اونه.
  • و اگه هنگام حرف زدن شما، مخاطب این عمل رو بکنه به این معناست که ایشون فکر می کنه شما دروغ می گین.

در این حرکت دست دهن رو می پوشونه و شست برگونه فشار می آورد.

بعضی وقتا در این اشاره، امکان داره فقط چند انگشت روی دهن باشه یا حتی به شکل یه مشت بسته که در هر دو حالت، معنا به قوت خود باقیه. (بیشتر مردم تلاش دارن تا اشاره دهن رو با سرفه ای مصنوعی مخفی کنن).

دستای به هم گره خورده

این حرکت یه جور اشاره شکسته و پیام میده که شخص حالتی منفی رو در خود حفظ می کنه، هر چقدر  فاصله دستای گره خورده از صورت کمتر باشه اندازه حس منفی در فرد کمتره.

Written by